В голові не вкладається: Полоненого моряка Ейдера ймовірно заразили гепатитом у СІЗО Москви

21:14 567

Наймолодшого українського військового моряка Андрія Ейдера у російській в’язниці могли заразити гепатитом. Результати аналізів будуть лише через декілька днів.

Адвокат військовополонених Микола Полозов, написав у себе на Facebook-сторінці, що Андрія Ейдера заразили в медсанчастині СІЗО “Матроська тиша” гепатитом В.

Є серйозні підозри, якщо аналізи підтвердяться, то це зовсім щось позамежне,– написав адвокат.

Захисниця Ейдера Олександра Маркова зазначила, що офіційне підтвердження побоюванням буде лише на початку наступного тижня.

Коли я особисто побачу епікриз, який все-таки видали Андрію при переведенні з “Матроської тиші” до “Лефортова”,– додала Маркова.

Якщо український політв’язень Ейдер захворів на гепатит не у в’язниці, то до тюремних лікарів буде багато питань. Наприклад, “чому від початку про хворобу ніде не вказувалось, чому лікарі не виявляли хворобу протягом 2 місяців”.

“На жаль, попереду ще цілих два дні, які тягнутимуться вічністю в очікуванні хоч якоїсь визначеності”, – написала Маркова.

Що відомо про травми Ейдера?

У Ейдера – осколкове поранення ніг, отримане під час обстрілу російськими прикордонникам українських кораблів поблизу Керченської протоки.

“Рани загоюються, ходжу нормально, але кульгаю. По сходах підніматися та спускатися важко, на жаль, сильне навантаження на ноги, руками за поручні хапаюся та йду. Банально поки не можу ногу лежачи вертикально догори підняти, немає сили”, – писав наприкінці грудня Ейдер у листі журналістам.

Відзначимо, що раніше захист українського військовополоненого моряка Андрія Ейдера подав клопотання про його переведення в Україну або ж іншу, третю країну на лікування. Тим часом адвокат іншого моряка Віктора Безпальченка заявила про те, що його відвідала російська омбудсвумен Тетяна Москалькова.

Так, про клопотання щодо пораненого та наймолодшого із українських моряків Андрія Ейдера повідомила у Faceboook його захисниця Олександра Маркова.

Сьогодні вперше бачилася зі своїм підзахисним Андрієм Ейдером на слідчому комітеті, вже у новій обстановці – у «Лефортово». Подали клопотання про переведення пораненого в Україну або ж у третю країну. Також про переведення у громадський медичний заклад відповідного профілю,– зазначила захисниця.

Теги:

Джерело.
Загрузка...