Таких умов і бути не може – Путін про повернення Криму

9:33 366

Президент РФ порівняв Чечню і Донбас.

Росія не поверне анексований Крим Україні за жодних умов, оскільки вважає його законно своїм. Про це заявив президент Росії Володимир Путін в інтерв’ю австрійському телеканалу ORF напередодні свого візиту в Австрію, розшифровку якого опублікувала прес-служба Кремля.

“Немає таких умов і бути не може”, – сказав Путін, відповідаючи на питання, що має статися, щоб Росія повернула Крим Україні.

“Коли на Україні відбувся антиконституційний збройний переворот, захоплення влади за допомогою сили, наша армія перебувала в Криму на законних підставах, за договором там знаходилася наша військова база. Перше, що ми зробили, – ми збільшили свій контингент для охорони наших Збройних Сил там, наших військових об’єктів, на які ми бачили, вже готуються різні замаху і посягання.

Ось з чого все почалося”, – заявив він на репліку, що російські військові захопили територію України.

У свою чергу австрійський журналіст Армін Вольф зазначив, що мова йде не про контингент, а про бійців в уніформі без розпізнавальних знаків.

Путін натомість заявив, що після “перевороту” кримчани “відчули себе в небезпеці”, а російські війська забезпечили проведення “незалежних вільних виборів”.

“Ви знаєте, якщо Вам не подобаються мої відповіді, то Ви тоді не ставте запитань. Але якщо Ви хочете отримати мою думку з тих питань, які я ставлю, то Вам потрібно все‑таки набратися терпіння”, – сказав ображено Путін журналісту на коментар, що анексія Криму є першим прикладом захоплення території в Європі після Другої світової війни.

Після висловлювань Путіна про легітимність референдуму в Криму журналіст поставив запитання, чи погодиться президент РФ на референдум про відокремлення від Росії Чечні, Дагестану та Інгушетії. На це Путін відповів, що “радикальні елементи Аль Каїди хотіли, в принципі, відірвати цю територію від Російської Федерації і утворити халіфат від Чорного до Каспійського моря”.

“Не думаю, що Австрія і Європа цьому зраділи б, нічого хорошого з цього не вийшло б. Але сам чеченський народ на виборах прийшов до зовсім іншого висновку, і під час дискусії після всяких кривавих подій все-таки чеченський народ підписав договір із Російською Федерацією.

Російська Федерація пішла на дуже складне для себе рішення про надання Чечні і багатьом іншим суб’єктам Російської Федерації такого статусу, який визначає великий рівень їх самостійності в рамках Російської Федерації. І це було в кінцевому підсумку рішення самого чеченського народу, ми цьому дуже раді і дотримуємося цих домовленостей… Те ж саме, до речі кажучи, можна було б зробити і на Україні стосовно Донбасу.

Чому цього не зроблено досі? І тоді не потрібно було б обмежувати застосування іноземних мов меншин на Україні”, – заявив Путін.

Теги:

Джерело.
Загрузка...