“Таке може бути в кожного…”: У жінки на Полтавщині витягли з ока 12-сантиметрового черв’яка

15:21 1601

Жінка звернулася до офтальмолога зі скаргами на дискомфорт в оці, передає Корупція.Інфо

У жінки з Козельщини, яка звернулася в кременчуцьку лікарню до офтальмолога зі скаргами на дискомфорт в оці був виявлений дирофіляріоз – паразитарне захворювання.

Про це «Віснику Кременчука» розповіла головний епідеміолог міста Лариса Коровіна.

За її словами, після того, як вона звернулася до офтальмолога, жінку було направлено до стаціонар, де їй видалили черв’яка, розмір якого складав 12 сантиметрів. Скільки він жив у оці жінки невідомо.

Лариса Коровіна розповіла, що така хвороба може бути в кожного, носіями є собаки, коти, а переносниками – комарі. Коли інфікований комар кусає людину, то личинка заноситься до організму і починає цикл свого розвитку. По довжині гельмінт може бути досить різним. Розмір залежить від того, як довго людина його носить. Емігрувати під шкірою він може по всьому організму людини. Наприклад з передпліччя на шию, обличчя…

«Пацієнтка дійсно відчувала спочатку поколювання з правого боку, потім з лівого в області повіки», – зазначає головний епідеміолог.

Довідка

Дирофіляріоз — це природно-осередкове паразитарне захворювання собак, кішок, диких тварин сімейств Canidae і Felidae, яке здатне передаватися людині. Вважається, що хвороба характерна для територій з вологим і теплим кліматом: це країни Азії, Африки, Південної Європи.

В Італії, Франції, Греції, на Шрі-Ланці захворюваність залишається практично на постійному рівні. А в Іспанії, Ізраїлі, Японії та Угорщини щорічно реєструються спорадичні випадки. Але в останні роки спостерігається збільшення захворюваності дирофіляріоз в країнах, для яких це захворювання не зовсім характерно.

 

Теги:

Джерело.
Загрузка...