Помер Джордж Буш-старший

14:58 233

41-й президент США Джордж Буш-старший помер на 95-му році життя.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на представника сім’ї. Його серце не витримало увечері 30 листопада.

Буш-старший страждав хворобою Паркінсона і останні шість років пересувався на візку. Його також неодноразово госпіталізували: востаннє із зараженням крові у квітні цього року — відразу після смерті дружини.Буш — батько 43-го президента США Джорджа Уокера Буша і колишнього губернатора Флориди Джеба Буша.

Джордж Буш-старший — 41-й президент США (у 1989-1993 роках), 43-й віце-президент США за Рональда Рейгана (в 1981-1989 роках), конгресмен, дипломат, директор Центральної розвідки.

17-річний військовий льотчик

Народився у Массачусетсі у сім’ї сенатора і нью-йоркського банкіра Прескотта Буша і Дороті Уокер Буш. Після нападу на Перл-Харбор в 1941 році, у віці 17 років, Буш відклав вступ до коледжу і став наймолодшим льотчиком ВМС США у той час. Служив до кінця війни, потім вступив до Єльського університету. Закінчивши його в 1948 році, переїхав з родиною у Західний Техас, де почав нафтовий бізнес, ставши мільйонером до 40 років.

Велика політика

Буш увійшов в політику відразу після створення його власної нафтової компанії, ставши членом Палати представників, а також займаючи інші посади. Він невдало взяв участь у партійних виборах президента в 1980 році, але був обраний як кандидат на посаду віце-президента кандидатом к президенти Рональдом Рейганом, і пара перемогла на виборах. Протягом терміну Буш очолював адміністративну групу з дерегуляції ринку та боротьби з наркотиками

Перемога і фіаско президента

У 1988 році Буш успішно почав кампанію на виборах президента, перемігши опонента від демократів Майкла Дукакіса. Міжнародна політика, що проводилася Бушем, відзначена військовими операціями, проведеними в Панамі, на Філіппінах і в Перській затоці, падінням Берлінської стіни в 1989 році і розпадом СРСР два роки по тому. У внутрішній політиці Буш зрадив своєму слову, даному в 1988 році, і після боротьби в Конгресі підписав збільшення податків, яке Конгрес затвердив. Внаслідок економічних проблем Буш програв на виборах президента 1992 року демократу Біллу Клінтону.

Що говорив про Росію та Україну

Після розвалу СРСР в інтерв’ю Джордж-старший говорив, що це — його найголовніша поразка, катастрофа.

“Знаєте, навіщо росіянам була потрібна Україна? Тому, що там приріст населення вищий, ніж у самій Росії. Росіянам у минулих війнах потрібні були українці, щоб було кого кидати з гранатами під німецькі танки. І — тільки. Але як тільки у них з’явилося ядерна зброя і ракети, сенс змісту такої кількості голодних ротів став негативним. Росіянам простіше підвищити рівень життя свого російського населення, і щоб українці на них працювали так само, як у нас і на нас працюють мексиканці. Все одно воювати з гвинтівкою і гранатами в сучасній війні — не доведеться. А отже, стає не потрібна їм військова присяга українців”, — говорив тоді він.

Загрузка...

Напророкував агресію Росії в Україні

“Росія і Союз — як Матрьошки. Вони були вкладені одна в одну. В реальності ми змагалися з Росією, але була вона у вигляді Союзу, тобто на ногах у неї були величезні Гирі. Зараз ці Гирі при розпаді Союзу прибрані, Росія подолає свої нинішні проблеми і стане набагато злішою і могутнішою, і добре запам’ятає всіх, хто її нині образив. І я хотів би бути таким же Другом Росії, яким я був Ворогом для Союзу”, — говорив він.

Однак, Росія не оцінила його слова про дружбу. Після його смерті з’явилися уїдливі коментарі.

Алексей Пушков

@Alexey_Pushkov

Экс-президент США Буш-ст. был политиком классического амер. типа: достаточно осторожный, чтобы не влезать, как его сын, в военные авантюры, но столь же одержимый «новым мировым порядком» во главе с США. Нам он давал обещания не двигать НАТО на восток. Потом мы узнали им цену.

200 человек(а) говорят об этом

У той же час президент Росії Володимир Путін назвав Буша-старшого видатною людиною, яка все життя вірно служила своїй країні.

“Усвідомлюючи важливість конструктивного діалогу між двома найбільшими ядерними державами, Джордж Буш-старший багато робив для зміцнення російсько-американського співробітництва з питань міжнародної безпеки”, — підкреслив він.

Cвіт сумує

Світові ЗМІ вже написали, що зі смертю Буша-старшого закінчилася ціла епоха в історії. Він був останнім президентом-ветераном Другої світової війни.

Нинішні і колишні світові політики висловлюють свої співчуття родині Буша і згадують його як цілеспрямовану, сміливe ​​людинe. Зокрема, екс-президент США Білл Клінтон заявив: “Я глибоко вдячний за кожну хвилину, проведену з президентом Бушем, і я завжди буду вважати свою дружбу з ним одним із найбільших подарунків долі”.

Джордж Буш-молодший також висловився про смерть батька з особливою теплотою. “Джордж Буш-старший був людиною з сильним характером і найкращим батьком, про якого тільки можуть мріяти сини або дочки”, — написав він у своєму Twitter.

Dalia Grybauskaitė

@Grybauskaite_LT

America has lost a true leader and a devoted American. The world has lost a man of honour and a real freedom lover. Rest in peace, George H.W. Bush. Condolences to all American people, his family and friends

71 человек(а) говорят об этом

Jacek Saryusz-Wolski

@JSaryuszWolski

„Let Europe be whole and free”
George W. Bush, May 31, 1989
Made an impact on recovery from communism
of Central and Eastern Europe.
I had the honour to meet Him.
Great man.
R.I.P.

Ulrich Speck@ulrichspeck

“But the passion for freedom cannot be denied forever. The world has waited long enough. The time is right. Let Europe be whole and free.” George W. Bush, May 31, 1989, Mainz. https://usa.usembassy.de/etexts/ga6-890531.htm 

Смотреть другие твиты Jacek Saryusz-Wolski

Теги:

Джерело.