Пішли проти РФ: стало відомо про героїзм полонених українських моряків

17:43 535
Loading...

Серед військових моряків, які потрапили в полон до російських окупантів, опинилися командир “Нікополя” Богдан Небилиця і командир “Бердянська” Роман Мокряк. Вони відмовилися присягнути РФ під час анексії.

Як з’ясував OBOZREVATEL, Богдан Небилиця був в числі курсантів Академії ВМС ім. Нахімова в Севастополі, які пішли проти Росії в 2014 році. Під час “урочистостей”, коли керівництво Академії змінювало прапори – спускало український і піднімало російський, група курсантів почала співати гімн України. Серед них був і Небилиця. У 2016 році Богдан закінчив Одеську військово-морську академію і став командувати катером “Нікополь”.

 

Нещодавно було прийнято рішення про те, що Богдан Небилиця повинен командувати новим катером типу Island, які передали США.

Командир “Бердянська” Роман Мокряк теж присягнув Росії. У Криму до окупації він служив на підводному човні “Запоріжжя”. З 100 чоловік екіпажу 30 – не зрадили Україну. Коли Мокряк перебрався на материк, то служити і навіть жити доводилося на катері “Прилуки”.

Знайшли сторінку ще одного пораненого моряка – 24-річного Андрія Артеменка.

Родом він з Новоукраїнки Кіровоградської області, правда, зараз живе в Одесі.

Теги:

Джерело.
Загрузка...